Napísali o nás: Vianočné prekvapenia od foodpandy pre jednorodičovské rodiny (jedenrodic.sk)

V desiatich mestách na Slovensku pôsobí doručovacia služba foodpanda. V desiatich mestách doručuje jedlá z reštaurácií a nákupy z obchodov. V desiatich mestách na Slovensku chce k doručovaniu pridať aj pomoc. Rodinám kde sú deti vychovávané iba jedným rodičom.

V mestách, kde má svoje zastúpenie, bude pomáhať jednorodičovským rodinám. Aj v rodine, kde sú obaja rodičia a obaja pracujú, sa rozpočet neraz dostáva na hranu únosnosti – nieto v prípade, ak je na všetko iba jeden rodič. Zvládnuť všetky výdavky, a nebodaj si niečo odložiť, sa občas rovná malému zázraku.

foodpanda nemá patent na „zázraky“ – má však jedlo, potraviny a mnoho ďalšieho užitočného sortimentu, ktorý doručuje. Osamelí rodičia dostanú poukazy na nákupy v pandamarketoch, ktoré sú aktuálne v Bratislave a tiež v partnerských predajniach Tesco Express, prípadne z reštaurácií ktoré sú vo všetkých krajských mestách, a aj v Poprade a v Martine. foodpanda im privezie objednaný tovar alebo hotové jedlo až domov. Počas vianočných sviatkov sa foodpanda postará o príjemné prekvapenie: naplní chladničky a komory, aby na slávnostne prestretom stole bolo všetkého dostatok. Rodičovi tak ostane viac financií, ktoré môže pretaviť do prekvapení pod vianočným stromčekom.

Vianocami sa pomoc foodpandy rodinám s jedným rodičom neskončí. Počas budúceho roka chce s organizáciou JEDEN RODIČ nadviazať spoluprácu, ktorá pôjde aj trochu hlbšie, ako pomoc s jedlom či nákupmi. foodpanda sa chce aktívne podieľať na rozvojových aktivitách pre jednorodičov, aby im pomohla vymaniť sa z náročnej životnej situácie.

Pomocnú ruku podáva aj ľuďom, ktorí sa neboja zmien, a v zložitej ekonomickej situácii, keď mnohí prichádzajú o finančnú istotu, dáva možnosť pracovať na pozícii kuriéra. Veľkou výhodou je flexibilný pracovný čas, aj možnosť rozhodnúť sa pre prácu na plný či čiastočný úväzok – podľa toho, ako to kuriérovi najviac vyhovuje.

foodpanda pôsobí na Slovensku od septembra tohto roku a bytostne sa jej dotýka zhoršujúca sa životná situácia naprieč celým spoločenským spektrom. Je to evidentné pri reštauráciách, ktoré ďalší lockdown v poradí uvrhol neraz do zúfalej situácie. Okienkový výdaj či rozvoz jedál je iba čiastočné riešenie, navyše na rozvoz mnohé nie sú uspôsobené. foodpanda v tomto smere vychádza reštauráciám v ústrety a zabezpečuje rozvoz vlastnými kuriérmi. Okrem toho vie reštauráciám v ťažkých časoch pomôcť celým množstvom opatrení, či už vytipovaním vhodných jedál na donášku, alebo možnosťou nakupovať suroviny za zvýhodnené ceny.

Článok nájdete na: https://jedenrodic.sk/2021/12/23/vianocne-prekvapenia-od-foodpandy/