Napísali o nás: S foodpandou nielen v časoch nepohody (cas.sk)

Donedávna sa zdalo, že mať prosperujúcu reštauráciu je živobytie na celý život. Naraz však príde pandémia a všetko je úplne inak.

Gastropriemysel má ťažké časy. Cesta, ktorou sa mnohé reštaurácie uberajú, aby prežili, je rozvoz jedál. A práve to je parketa, kde je ako „ryba vo vode“ donášková služba foodpanda.

Viac než len rozvoz

Na prvý pohľad to vyzerá jednoducho: uvariť jedlo a poslať ho zákazníkovi. Donášku predsa robí množstvo reštaurácií aj v bežných „nekovidových“ časoch pri plnej prevádzke a obsadenosti stolov. Čo však v prípade, že gastrozariadenie na rozvoz jednoducho nemá kapacity ani prostriedky? Stačí si „tľapnúť“ na spoluprácu s foodpandou. Zabehnutá donášková služba so skúsenosťami z mnohých krajín sveta rozváža jedlá v desiatich slovenských mestách a jej spolupráca s reštauráciou sa zďaleka neobmedzuje iba na prebratie jedla a odvoz k dverám zákazníka.

„Reštaurácia má v prvom rade ekonomické očakávania. My v tom vieme podať pomocnú ruku a poskytnúť mentoring,“ hovorí Tomáš Kýček, Head of Sales foodpanda Slovensko. „Vieme poradiť, ako zostaviť jedálny lístok. Podľa našej databázy objednávok reštaurácii ukážeme, ktoré jedlá si zákazníci reálne najviac objednávajú, a poradíme, na čo sa zamerať. Vieme pomôcť zvýšiť počet zákazníkov, a teda aj objednávok.“ K tomu môžeme prirátať možnosť propagácie na stránke foodpandy, možnosť využiť brandované obaly na mieru danej prevádzky, možnosť nakupovať suroviny v e-shope foodpandy za zvýhodnené ceny.

Podpora lokálnych obchodov

Zo spolupráce s foodpandou však môžu mať výhody nielen miesta, kde sa varí dobré jedlo. Dobrý mäsiar, dobrý vinár, dobrý pekár – všetci môžu vo foodpande nájsť nový priestor pre odbyt svojich výrobkov. Služba totiž spolupracuje s miestnymi prevádzkami, ktoré ponúkajú svoj tovar susedstvu a na rozvoz vôbec nie sú uspôsobené. foodpanda v rámci quick commerce, teda rýchleho dovozu nákupov do domácností, rozváža aj lokálne výrobky. Malé obchody môžu mať svoje produkty v ponuke pandamarketu, vlastného online supermarketu foodpandy. Okrem toho v priebehu vianočných a novoročných sviatkov prispôsobili aj otváracie hodiny. Kuriéri sú v pohotovosti a v štichu vás nenechajú ani 31. 12., keď vám dovezú všetko potrebné v čase 8.00 – 22.00.

Tam, kde kvôli vzdialenosti doručenia nie je dostupný tovar z pandamarketu, spolupracuje foodpanda s Tesco Expres. V Bratislave si možno tovar cez foodpandu objednávať z jeho 11 pobočiek, a spolupráca sa už rozbehla aj v Trnave a v Žiline. Počas vianočných sviatkov dokonca garantujú rozvoz nákupov zdarma.

Partnerstvo pre tých, ktorí nevaria

Netreba mať v ruke varechu – stačí chuť brázdiť krížom-krážom svoje mesto. Byť kuriérom foodpandy je skvelá príležitosť pre prácu naplno alebo doplnkovo, pre prácu na flexibilné zmeny, pre prácu, ktorá sa neskončí s lockdownom. Práve naopak. Stačí rýchlo a bezpečne doviezť objednávku – a ste doručovacím hrdinom niekoľkokrát denne. Ak vás to zaujalo, preskúmajte možnosti, ako sa stať kuriérom, na webovej stránke foodpanda.sk.

Článok nájdete na: https://www.cas.sk/clanok/2621437/s-foodpandou-nielen-v-casoch-nepohody/