Napísali o nás: Na zdravie s foodpandou! (cas.sk)

Hamburger, pizza, sushi. Tri jedlá, ktoré donášková služba foodpanda od svojho septembrového príchodu na Slovensko doručuje najčastejšie.

Pre mnohých je ideálna predstava zdravej stravy jedlo, ktoré si pripravia doma – vedia, ako a z čoho ho pripravujú. Ťažko však, s výnimkou žien v domácnosti, nájdeme človeka, ktorý má dennodenne čas variť pre seba, prípadne celú rodinu. A ešte aj zdravo.

Rýchle a jednoduché riešenie: donáška

Do akej miery môže byť takéto riešenie zdravé, to závisí od toho, čo si človek objedná. Pristavme si pri top trojici jedál podľa doterajších poznatkov foodpandy.„Najzdravšie“ z nej vychádza sushi. Ak sa použijú kvalitné suroviny – a foodpanda stavia svoju spoluprácu s gastropartnermi na kvalite jedál – je to vďaka rybám jedlo plné omega 3 mastných kyselín, vďaka morským riasam plné minerálov. Japonci s ich dlhovekosťou vedia, prečo je sushi ich národným pokrmom.

Flintu do žita však netreba hádzať ani pri pizze či hamburgeroch. Tenká pizza s množstvom zeleniny, olivami, kvalitnou šunkou a syrom pripravená z čerstvých surovín je rozhodne lepšia voľba ako mrazený polotovar. A podobne hamburger. Z ponuky reštaurácií, s ktorými foodpanda spolupracuje, si môžete vybrať vegetariánske či vegánske verzie so zeleninovou plackou alebo pečeným baklažánom.Zdroj: foodpanda

Zelenina, koreniny, ryby

Zdravá strava je už dnes taká samozrejmá požiadavka, že reštaurácie majú vždy v ponuke napríklad niečo pre vegetariánov – a už dávno to nie je iba obligátny vyprážaný syr. Jedálne lístky sú plné wrapov či pít so zeleninou, tofu na x spôsobov, skvelých sýtych šalátov. V každom z desiatich miest, kde foodpanda doručuje jedlo, je aj ázijská alebo indická reštaurácia. Najmä indická kuchyňa sa môže pochváliť pozitívnym vplyvom na zdravie: je v nej hojne zastúpená kurkuma, ktorá patrí k základným liečivým prvkom ájurvédy, najstaršieho celostného systému starostlivosti o telo a dušu.

Dobrou voľbou pri objednávaní si jedla z reštaurácie môžu byť ryby. Ideálne sú naše, lokálne, ale morské zase majú viac už spomínaných omega 3 mastných kyselín. foodpanda vám privezie rybu v ľahkej karí omáčke, tatarák z tuniaka alebo lososa, či krevety v paradajkovej omáčke. Už dávno sa hovorí, že ryba by mala byť na tanieri aspoň raz za týždeň.

Tak teda – na zdravie!
foodpanda.sk

Článok nájdete na: https://www.cas.sk/clanok/2612455/na-zdravie-s-foodpandou/